Ferdi Özbeğen’i Canlandıracak İsim Belli Oldu

Ferdi Özbeğen’i Canlandıracak İsim Belli Oldu
  • 0
  • 36
  • 1 Mart 2024
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Türkiye’nin taverna müziğinin efsanevi ismi Ferdi Özbeğen’in hayatının beyazperdeye uyarlanacağı film projesi detaylarıyla netleşmeye başladı.

Türkiye’nin taverna müziğinin efsanevi ismi Ferdi Özbeğen’in hayatının beyazperdeye uyarlanacağı film projesi detaylarıyla netleşmeye başladı. 2013 yılında aramızdan ayrılan Özbeğen’in hayat öyküsüne odaklanacak  yapım için başrol oyuncusu olarak ünlü isim Burak Deniz seçildi. Yapımcılığını Orchestra Content’in üstlendiği film, müzik dünyasının devlerini beyazperdeye taşıyacak.

Hürriyet’te yer alan habere göre Burak Deniz, Ferdi Özbeğen’in hayatını canlandırmak için yoğun bir hazırlık sürecine girdi. Rolüne hazırlanmak için Özbeğen’in hayatıyla ilgili tüm belgeleri inceleyen ve sanatçının videolarını izleyen Deniz, karaktere derinlemesine hazırlanıyor.

Filmin çekimlerine önümüzdeki haftalarda başlanması planlanıyor. Yapım şirketi, projede yer alacak geniş bir oyuncu kadrosu için çalışmalarını sürdürürken, Ferdi Özbeğen’in sanat hayatında önemli bir yere sahip olan isimlerin, Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Nükhet Duru, Tanju Okan gibi usta sanatçıların da yeni nesil oyuncular tarafından canlandırılacağı belirtiliyor.

Ferdi Özbeğen hakkında

Ferdi Özbeğen, Türk taverna müziğinin önemli isimlerinden biridir. 1939 yılında İstanbul’da doğan Özbeğen, müzik kariyerine genç yaşlarda başlamıştır. İlk olarak piyanist olarak müziğe adım atan Ferdi Özbeğen, daha sonra seslendirdiği şarkılarla ün kazanmıştır.

Özellikle 1970’ler ve 1980’ler boyunca Türk pop müziğinin tanınmış isimlerinden biri olmuş, “Taverna Kralı” olarak da anılmıştır. Kendine özgü yorumuyla birçok şarkıyı seslendirmiş ve bunların birçoğu hala geniş bir dinleyici kitlesi tarafından sevilerek dinlenmektedir.

Ferdi Özbeğen’in sahne performansları ve karakteristik sesiyle Türk müzik endüstrisine önemli katkılar sağladığı kabul edilmektedir. 2013 yılında yaşamını yitiren Ferdi Özbeğen, Türk müziği tarihinde unutulmaz bir yer edinmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir