Yapay Zeka Tarafından Üretilen 100 Milyon Parça

Yapay Zeka Tarafından Üretilen 100 Milyon Parça
  • 0
  • 48
  • 15 Temmuz 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Geçtiğimiz yıl boyunca, bazı müzik şirketlerinin üretken yapay zeka kullanarak oluşturabildikleri çok sayıda parçayla pazara girdikleri konuşulmuştu. AI müzik oluşturma platformu Umberto konuda rekor kırdı.

Yapay Zeka artık hayatımızın tam ortasında. Birçok alanda faaliyetlerin sürdürülmesinde resmen yardımcı bir asistan gibi çalışırken aynı zamanda da işleri kolaylaştırıyor ve zaman konusunda kazanç sağlıyor.

Son dönemlerde en merak edilen konu ise yapay zeka ile müzik üretiminin yapılıp yapılamayacağı konusuydu. Deneme sürümleri çıktı bazı şarkılar oluşturuldu ancak işler şimdi değişti.

AI müzik oluşturma platformu Mubert, bu verilere kendi dudak uçuklatan sayısını açıkladı. Şirket, 12 Temmuz Çarşamba günü yapay zekasının 100 milyon parça ürettiğini duyurdu.

Bu oldukça yüksek bir rakam… Mubert, ses dosyalarının “giriş için yalnızca lisanslı müzik kullanılarak” oluşturulduğunu söylüyor. Şirket, yapay zekasına ses örnekleriyle katkıda bulunan müzik yaratıcılarıyla ilişkiler kurduğunu ve Mubert’in algoritmasını eğittiği 2,5 milyon “tescilli ses” veri tabanı oluşturmasına izin verdiğini söylüyor.

Giderek artan ve yükselen teknolojnin ileriki zamanlarda ne kadar gelişeceği ve daha neleri yapabileceği ise merak konusu oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir